Bölgeler
Tesis Temaları

Termal Oteller

2 Yetişkin Termal Oteller otelleri araması için 0 sonuç bulunmuştur.

En Popüler
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Otel Konseptleri

Size uygun diğer konseptler

Termal Oteller

Termal oteller, çevresi doğal maden sularıyla dolu olan ve bu suların belirli bir sıcaklık derecesine sahip olduğu kısımlarda kurulan konaklama işletmelerine denmektedir. Termal oteller genellikle sağlık problemi olan kişiler tarafından şifa için tercih edilmektedir fakat tatilini rahatlayarak geçirmek isteyen kullanıcıların da tercihi olabilmektedir. Termal otellerde bulunan termal suların çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Bu otellerde çeşitli birçok su çeşidi bulunmaktadır. Çok sıcaktan sıcağa, sıcaktan ise soğuğa kadar çeşitleri bulunan bu oteller içinde masaj hizmetleri de bulundurmaktadır. Soğuk sularda ise içme suyu olarak maden suyu dahi bulunmaktadır. Termal sular içeriğinde sülfatlı, tuzlu, bikarbonatlı, demirli, kükürtlü, iyotlu, karbondioksitli gibi radyoaktif maden suları tarafından oluşmaktadır.  Bedensel ve zihinsel rahatlama için tercih edilen bu oteller birçok ilde oldukça yaygındır. Özellikle maden suyu açısından popüler olan şehirlerde bulunan termal oteller her yıl birçok yerli ve yabancı turist çekmektedir. Termal otellerdeki sudan yüzme veya içme suyu şeklinde yararlanılabilir. Duruma göre masaj seçenekleriyle rahatlamayı da isteyebilmeniz mümkündür. Sıcak olan termal sularda yapılan tedaviler günlükten haftalığa göre değişmektedir. Termal otellerin çoğunda yapılan işlemler doktorların kontrolünde yapılmakla birlikte fizik tedavi uzmanlarının yönlendirdiği program çerçevesine de uyulmaktadır.

Termal Otel Fiyatları ve Yararları

Termal otellerdeki kaplıcaların hastanın yaşam kalitesini iyileştirmede etkili olduğu ve omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, felç rehabilitasyonu, çoğunlukla romatizma ile ilgili hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları gibi nörolojik hastalıklarda yaşam rehabilitasyonu sağlamada etkili olduğu bilinmektedir. Kaplıca suyu, arınma, temizlik ve dolayısıyla hastalıkların kötüleşen etkilerini dışarı atmasıyla birlikte vücudu güçlendirdiği için son zamanlarda “detoks” olarak da anılmaktadır. Ayrıca uzmanlar, kaplıca tedavisi yaptırmak için belirli bir yaş sınırı olmadığının ve bu nedenle çocuklardan yaşlılara kadar herkesin tedavi olarak yararlanabileceğini söylemektedir. Çocuklar, saman nezlesi ve astım gibi üst solunum yolu hastalıklarına karşı kaplıca tedavilerinden yararlanabilirler. Yaşlı hastalar da yaşla ilişkili birçok kronik duruma (hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kronik akciğer hastalığı gibi) karşı tedavilere olumlu yanıt vermektedir. Hastalığın türüne göre uygun kaplıca kürü seçimi, kullanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesi ile yapılmalıdır. Kaplıca kürü bir alternatif ve adaptasyon terapisi olduğu için genellikle en az 10 ila 15 gün uygulandığında umut verici bir sonuç olacaktır. Kaplıcalarda ideal su sıcaklığı 39-41 derece arasındadır. Termal otel fiyatları otelden otele ve şehirden şehire farklılık göstermektedir. En doğru bilgiyi otelden almanız daha uygundur.

Termal Otel Cenneti: Yalova

Yalova termal kaplıcaları Türkiye’de oldukça popülerdir. Roma dönemine kadar uzanan kaplıcaların bulunduğu Yalova, şifalı suları ile birçok kullanıcının dikkatini çekmektedir. Bu otellerde kapalı havuz veya aile banyoları bulunmaktadır. Aileniz ile birlikte Yalova’nın şifalı sularından yararlanmanız mümkündür. Termal oteller Yalova ilinde bulunanların çoğu altın madalya ile ödüllendirilmiştir. Bu otellerde hamam ve masaj etkinliklerinin yanında suit odalardan normal odalara kadar çeşitlilik bulunmaktadır. Ayrıca bu otellerde bulunan spor salonları sayesinde sporunuzu da aksatmadan yapabilmeniz mümkündür. Son derece konforlu ve lüks döşenmiş saunalar ve masaj salonlarında yılın tüm yorgunluğunu üstünüzden atabilirsiniz. Kapalı veya açık restoranların da bulunduğu Yalova termal otellerinde, Yalova’nın mutfağını da tatmanız mümkündür. Bu otellerde yarım pansiyon ve tam pansiyon olarak da hizmet verilmektedir. Öğün sayınızı belirleyen bu hizmetler ile iki öğün yemek istiyorsanız yarım pansiyonu üç öğün yemek istiyorsanız tam pansiyonu tercih edebilirsiniz. Yalova hem İstanbul’a yakınlığı nedeniyle hem de hava, kara, deniz fark etmeksizin kolay ulaşıma ev sahipliği yaptığı için termal otelleri de herkes tarafından ilgi çekmektedir. Merak edenler veya memnun kalanlar tarafından doldurulan bu otellere erken rezervasyon fırsatları ile daha uygun fiyata kalabilirsiniz.

Afyonkarahisar Termal Otelleri

Afyonkarahisar Türkiye’nin iç Ege bölgesinde bulunmaktadır. Sahip olduğu geçmişi ve doğal güzelliklerinin yanında termal otelleri ile de oldukça ünlü olan Afyon, Ankara ve İzmir gibi önemli merkezi şehirlere yakınlığı nedeniyle her yıl birçok turistin uğrak yeri olmaktadır. Afyon’da bulunan dünyaca ünlü kaplıcalar Kurtuluş Savaşı’ndan izler taşımakla birlikte birçok konseptiyle de misafirlerini ağırlamaktadır. Termal oteller Afyon şehrinde oldukça popüler olmakla birlikte bu oteller çeşitli birçok havuzlarıyla da dikkat çekmektedir. Afyon termal otellerinde buhar odaları, saunalar, kar çeşmeleri, normal sobalı saunalar, jakuziler ve şifa çamur odaları gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu özellikler otelden otele değişebileceği gibi bazen tek bir otelde dahi tüm özellikleri bulmanız mümkündür. Ayrıca bu termal otellerde erkek ve kadın havuzları ayrı olabilmektedir. Daha rahat bir tatil geçirmek istiyorsanız ayrı havuzları da tercih edebilmeniz mümkündür. Bu otellerde suit odalar da bulunmaktadır ve bu suit odalara özgü hizmetler de mevcuttur.  Çocuklar için çocuk parkı, çocuk havuzu ve çocuk kulübü bulunduran bu tesisler bebekler içi bebek bakımı da bulundurabilmektedir. Ayrıca otellerin bazılarında bulunan her akşam canlı müzik etkinlikleri ile de akşamlarınızı güzelleştirebilmeniz mümkündür. Afyon termal oteller 5 yıldızlı seçenekleri ile de öne çıkmaktadır. Birçok lüks avantaj bulunduran bu oteller kullanıcılar düşünülerek hazırlanmış özel etkinlikleri ile de konuklarını beklemektedir.

Balıkesir’in Termal Otelleri

Termal turizmin en önemli yerlerinden biri olan Balıkesir, termal otellerinde sunmuş olduğu avantajlar ile her yıl konuklarını ağırlamaktadır. Zengin yer altı kaynaklarını size termal otellerde sunan termal oteller Balıkesir için oldukça önemli bir simgedir. Balıkesir’in temiz oksijenini alabileceğiniz bu oteller çeşitli deniz manzaralı odaları ile de öne çıkmaktadır. Bu otellerde bulunan termal havuzlar da kadın ve erkek olarak ayrılmaktadır. Türk hamamı, sauna, masaj odası, şok duş ve tuz odasının bulunduğu bu otellerde şezlonglar ücretsiz olmasıyla beraber havlu temini de yapılmaktadır. Hem doğa ile iç içe hem de şifalı sulardan yararlanabileceğiniz bir tatil düşünüyorsanız Balıkesir’deki bu otelleri tercih edebilirsiniz.  Hem sağlığı hem tatili birleştiren bu oteller masaj yetenekleriyle de oldukça öne çıkmaktadır. Yalnız tatiller veya toplu ya da aile tatilleri için oldukça uygun olan bu otellerin odaları da kişi sayısına ve lükslüğüne göre değişmektedir. Balıkesir’de 5 yıldızlı termal oteller de bulunmaktadır. Bu otellerdeki üst seviye hizmet kalitesi ile kaliteli bir tatil geçirebilirsiniz. Bunlara ek olarak Balıkesir termal otelleri 24 saat resepsiyon, odada termal su, emanet kasa, wi-fi erişimi ve restoranlarıyla da öne çıkmaktadır. Farklı Balıkesir tarifleri tadabileceğiniz bu otellerde otelin büyüklüğüne göre de restoran sayısı artmaktadır.

Bolu Termal Otelleri

Doğanın içinde bir şifa cenneti sunan Bolu termal otelleri 40 derecelik doğal sıcak suları ile öne çıkmaktadır. Bu sular soğutulmayı gerek duymadığı için şifa özelliğinde de hiçbir etkilenme olmadan önünüze gelir. Bolu’nun yeşillikleri ve temiz havasının yanında termal otelleri de çeşitli birçok avantajı elinde bulundurmaktadır. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan kaynağından çıkan suların yanında özel termal aile banyoları ve buhar banyoları ile de birçok fayda sağlamaktadır. Termal oteller Bolu için bir simge haline gelmiştir. Birçok sağlık sorununa deva olunmasıyla bilinen bu termal sular, otelin her yerinde çeşitli şekillerde karşınıza çıkabilmektedir. Bazı otellerde kendinize özgü odaların duşlarında bile bulunan bu termal sular kaplıca ve termal havuzların yanı sıra fitness merkezi ve futbol sahası gibi etkinlikler için alan da bulundurmaktadır. Çocuk ve bebekler için oyun parkı, çocuk animasyonu, oyun odası, çocuk havuzu ve çocuk büfesi gibi alanlar barındıran bu tesisler aile tatilleri için de oldukça uygundur. Bu otellerin bazılarında sabah ve akşam yemekleri ücretli olabileceği gibi ücretsiz de olabilmektedir. Tesislerin yoğunluğuna göre yemekler set menü veya açık büfe şeklinde karşınıza çıkabilmektedir. Lüks restoranlardan normal kafelere kadar çeşitli birçok yemek yeri bulabilmeniz mümkündür. Tatilinizi temiz hava ve orman manzaraları arasında yapmak isterseniz bu termal otelleri tercih edebilirsiniz.

Bursa Termal Otelleri

Termal ve spa hizmetlerini sunan Bursa termal otelleri kadın erkek ayrı hamam seçenekleriyle de oldukça öne çıkmaktadır. Romatizma, cilt hastalıkları ve kalp dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelen termal oteller birçok kullanıcının tercihi haline gelmiştir. Buhar odası, fitness merkezi, sauna gibi odaların bulunduğu ve konukların bu odaları ücretsiz kullandığı Bursa termal otelleri kese, masaj veya özel aile hamamı kullanımı yaptırabilmektedir. Hidro masaj havuzlarının da bulunduğu bu otellerde günün tüm yorgunluğunu bu masaj seçenekleri ile üstünüzden atabilirsiniz. Termal otel Bursa seçenekleri ile oldukça öne çıkmaktadır. Bazı termal oteller aile hamamı için ekstra ücret talep ederken bazıları ise kullanıcılarına bir saatlik veya yarım saatlik ücretsiz izin vermektedir. Bazı Bursa termal otellerinde özel hizmetlerden yararlanabilmek için erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bu otellerin bazılarında termal su 40 derece olabileceği gibi 0-16 yaş grubunun alınmadığı otellerde su 42 dereceye kadar çıkabilmektedir. Termal jakuzi ve şok havuzu ile de öne çıkan bu oteller Bursa halkından yerli ve yabancı turiste kadar birçok kullanıcının gözdesi haline gelmiştir. Bursa’nın en güzel manzaralarında keyifli ve rahatlatıcı bir tatil sunan bu otellerde erken rezervasyon fırsatları ile daha uyguna kalabilirsiniz.

Denizli Termal Oteller

Denizli termal otelleri fazla sayılarının yanı sıra Denizli’nin doğal ve tarihi özellikleri ile de öne çıkmaktadır. Kaplıcaları ve termal kaynakları ile oldukça ünlü olan Denizli, termal olanakları ile de rahat bir tatil geçirmeniz için fırsatlar sunmaktadır. Eksiksiz hizmet ve tam donanım sağlayan bu termal oteller Denizli’ye gelen yerli ve yabancı turistlerin seçenekleri arasındadır. Açık ve kapalı havuzların bulunduğu bu otellerde çocuklar için havuzlar da mevcuttur. Termal oteller Denizli ve civarında oldukça popülerdir. Ayrıca bazı tesislerde doktor, cilt ve vücut bakımının yanında squash, tenis ve sauna gibi etkinlikler de bulunmaktadır. Çamaşırhane ve kuru temizleme hizmeti veren bu oteller oda servisi, market, spa merkezi ve telefon gibi hizmetleri de sağlamaktadır. Bazı otellerde barlar da mevcuttur. Normal yüzme havuzundan termal yüzme havuzlarına kadar birçok çeşit bulunan bu otellerin bazılarında duşlardan dahi termal su akmaktadır. Bu sayede duşunuzu bile alırken termal suların faydalarından yararlanabilmeniz mümkündür. Ücretsiz kablosuz internet ve Türk hamamı gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu sayede bu şifalı suların kas erimesi, kireçlenme, kadın hastalıkları ve ameliyat sonrası tutukluk gibi hastalıklara faydalı olmasını sağlayabilirsiniz.

İzmir Termal Oteller

İzmir termal oteller çeşitli yıldızlarıyla ve konaklama tipleriyle karşınıza çıkmaktadır. Yarım pansiyon, tam pansiyon, oda kahvaltı veya sadece oda hizmeti sunan bu termal oteller sauna ve kaplıca özellikleriyle de öne çıkmaktadır. İzmir’deki termal otellerin çoğu oldukça geniş bir alana kurulmuştur ve bünyesinde birçok hizmet barındırmaktadır. Bu oteller araç kiralama, fotoğraf servisi, kuaför, doktor, otopark ve bagaj odası gibi hizmetlerin yanında havalimanı transferleri ile de sizi havalimanından alarak otele getirmektedirler. Termal oteller İzmir ilinin en meşhur otel çeşitlerinden biridir. İzmir halkından turistlere kadar gidilen bu termal oteller ile termal suyun faydasını herkes yaşamak istemektedir. İzmir’deki büyük bir alana konumlanmış termal oteller yürüyüş parkuru, sauna, masaj, kese ve cilt bakımı, güzellik merkezi gibi hizmetlerin yanında fitness merkezi ve tenis yada basketbol alanı gibi hizmetler de sunmaktadır. Aile  tatili için gelenlere özel çocuk bakıcısı da bulunan bu otellerin bazılarında bu hizmet ücretli olabilmektedir. Balayı için de kullanılan bu otellerde odaya ikramlar ve oda süslemeleri de yapılmaktadır. Erken rezervasyon fırsatları ile hem balayınızı hem de rahat tatilinizi daha uygun fiyata getirebilmeniz mümkündür.

Sapanca Termal Otelleri

Sabiha Gökçen Havalimanı ile 80 km arası uzaklıkları bulunan Sapanca termal otelleri hizmet kaliteleri ile de oldukça öne çıkmaktadır. Termal havuzların yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, su kaydırağı, şezlong ve şemsiye gibi özelliklerin bulunduğu termal oteller çocuklar için de çocuk havuzu, oyun parkı, mini club ve çocuk oyun alanları bulundurmaktadır. Fitness alanları, açık ve kapalı restoranlar, özel bir şekilde döşenmiş saunalar ve her odada bulunan küvetleri ile Sapanca termal oteller için oldukça uygun bir yerdir. Termal oteller Sapanca ilinin turist çekmesi açısından da oldukça önemlidir. Hizmet kalitesini en üst seviye tutarak konukları için üst seviye hizmet veren bu oteller İstanbul’a yakınlıkları ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle de birçok kullanıcının uğrak yeri olabilmektedir. Bu otellerde doğayla iç içe ve temiz oksijen ile daha sağlıklı olurken tesislerde bulunan masaj ve bakım hizmetleri ile de vücudunuzu yenileyebilirsiniz. Ayrıca Sapanca’daki termal otellerde bulunan konferans salonlarında çeşitli sempozyum ve toplantılar düzenlenmektedir. Otele rezervasyonunuzu yaptırırken bu konferanslar hakkında bildi edinebilir ve dilediğinize katılabilirsiniz.

Çanakkale Termal Otelleri

Çanakkale her yıl binlerce turist çeken illerin başında gelmektedir. Özellikle tarihi ile birçok kişinin gözdesi olan bu şehir, termal otelleri ile de konuklarını ağırlamaktadır. 3 yıldızdan 5 yıldıza çeşitli birçok termal oteli bünyesinde barındıran Çanakkale, özel spa ve masaj hizmetleriyle öne çıkmaktadır. Çanakkale’nin doğal kaynaklarından çıkan bu termal sular ile yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Termal oteller Çanakkale ili ve ilçelerinde oldukça fazladır. Ayrıca bu oteller misafirlerin dinlenmesine ve rahatlamasına olanak sağlayan sauna ve jakuzi hizmetleri de sunmaktadır. Türk hamamı da bulunduran bu termal otellerden çoğu aile hamamı seçeneği ile sadece ailenize özgü saatlik hamam hizmetleri sunmaktadır. Çanakkale’deki termal otelleri yazın tercih edebileceğiniz gibi kış oteli özellikleri sayesinde kışın dahi tercih ederek bu sıcak suları kış mevsiminde deneyimleyebilirsiniz. Bazı otellerde evcil hayvan kabul edilmekle birlikte doktor hizmeti de bulunmaktadır. Bu sayede sorununuza göre doktor kontrolünde bir şifalı su deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca doktorlar günde ne kadar termal su altında kalacağınızı veya kaç günde bir bu termal suyu deneyimlemeniz gerektiğini de söyleyebilmektedir. Bazı Çanakkale termal otelleri tüm bu özelliklerin yanında döviz bozdurma, kafe gibi özellikler de sunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatları ile tüm bu özelliklerden diğer otellere göre daha uygun fiyata kalabilirsiniz.

Termal Oteller Nevşehir

Nevşehir Türkiye’nin en önemli turistik şehirlerinden biridir. Tarihi ve doğal yapılarının yanı sıra zengin kaynaklarından gelen termal suları ile de öne çıkan Nevşehir, bünyesinde birçok termal otel barındırmaktadır. Fizik tedavi ve daha birçok açıdan yarar sunan bu termal oteller birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Termal oteller Nevşehir ve ilçelerinde bulunmaktadır. Odaları, büyüklüğüne göre bahçeleri ve havuzları ile öne çıkan bu otellerin bazılarında bulunan uygun fizyoterapist veya doktor ile size yarayacak tedavi süresini de öğrenebilmeniz mümkündür. Oldukça fazla kapasiteli olan bu termal oteller saunadan jakuziye, spadan cilt bakımına birçok çeşitli avantaj sunmaktadır. Bazı tesislerde sabah kahvaltısı ücretsiz olabileceği gibi bazılarında ise fiyata dahildir. Tam pansiyon, yarım pansiyon gibi seçenekler ile konaklama stilinizi tercih edebilmeniz mümkündür. Türk hamamı ve aile hamamı özellikleri ile dinlendirici bir tatil yapabileceğiniz gibi, tüm yılın yorgunluğunu bu şifalı suların altında atabilirsiniz.

 

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
TATİL OTEL FIRSAT BÜLTENİ Kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olmak için

En iyi Tatil Otelleri kampanyalarından ilk siz haberdar olun.