Bölgeler
Tesis Temaları

Balayı Otelleri

2 Yetişkin Balayı Otelleri otelleri araması için 0 sonuç bulunmuştur.

En Popüler
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Otel Konseptleri

Size uygun diğer konseptler

balayi-otelleri-1

Balayı evlilik aşamasındaki çiftlerin en özen gösterdiği konulardan biridir. Düğünün yorgunluğunu atmak ve baş başa güzel vakit geçirmek isteyen çiftler için Türkiye’de birçok alternatif bulunmaktadır. Genellikle gittikleri şehirde gezmek ve şehrin içinde de vakit geçirmek isteyen çiftler balayı otelleri konusunda uzun araştırmalar yapmaktadır. Unutulmaz bir balayı geçirmek isteyen çiftler için çeşit çeşit konaklama seçenekleri vardır. Çiftler hem beraber güzelce tatil yapabilecekleri hem de gezip keşfedebilecekleri yerleri tercih etmektedirler. Özellikle yaz aylarında çıkılan balayı tatili için çiftlerin olmazsa olmaz kriterlerinden biri gittikleri otelin havuzunun olmasıdır. Özellikle balayı otelleri özel havuzlu olarak hizmet vermeye dikkat etmektedirler. Ayrıca gidilen otelin denize yakınlığı da büyük bir önem teşkil etmektedir. Genellikle merkeze ve turistik yerlere çok uzak olmayan oteller tercih edilmektedir. Balayı otelleri sektörü hem ülkenin ekonomisinin hem de şehirlerin kendi ekonomilerinin kalkınması noktasında büyük bir rol oynamaktadır. Unutulmaz ve keyifli bir balayı tatili için çiftler çoğu zaman standart kaliteli otellerin üstünde olan otellere yönelmektedir. Bu noktada 5 yıldızlı balayı otelleri çiftler tarafından rağbet görmektedir.

Balayı Otel Fiyatları

Gittikçe gelişen ve çeşitli konseptlerle faaliyet gösteren balayı otelleri oldukça kapsamlı bir sektördür. Özellikle yazın canlanan tatil sezonuyla birlikte aktif bir şekilde rezervasyon yapılan balayı otelleri fiyatları en temelde çiftlerin rezerve edeceği gün sayısına ve tarihe göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yararlanmak istediği aktiviteler, konaklama konsepti ve otelin düzenlediği organizasyonlar da fiyatları etkilemektedir. Genel olarak balayı tatili bir kez yapıldığı için çiftler otel odalarında rahat ve konfor kriterlerini ön planda tutmaktadır. Bu yüzden balayı otelleri odaları çeşitli özelliklerle donatılmaktadır. Genel olarak balayı odaları oldukça geniş olmakla beraber güzel bir manzaraya da sahiptir. Çiftlerin romantik bir tatil geçirmeleri için diğer otel odalarından daha farklı bir dizayna ve tasarıma sahiptir. Bu durumda çiftlerin belirlemiş olduğu oda standartlarına göre de fiyat değişkenlik göstermektedir. Müşterilerin otelin bütün avantajlarından ve özelliklerinden yararlanabilmesi için genelde balayı otelleri her şey dahil şeklinde fiyat vermektedir. Her şey dahil fiyat formatında sabah, akşam yemeği, atıştırmalıklar, snack bar, içecekler ve bunların dışında otel içerisindeki diğer aktiviteler de genelde fiyata dahil edilir. Her şey dahil fiyat içeriğinin özellikleri otelden otele farklılık gösterebilir. Genel olarak erken rezervasyon fırsatlarıyla bu gibi kampanyalardan oldukça uygun fiyata rezervasyon yapılabilmektedir. Sizin için en uygun balayı otellerini belirleyip erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca balayı otelleri ve fiyatları hakkında çeşitli kampanyaları takip ederek size ve bütçenize en uygun olan balayı otelini belirleyebilirsiniz.

Balayı Otelleri Antalya

balayi-otelleri-2

Ülkemizin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya ayrıca Türkiye’de tatil denilince akla ilk gelen şehirlerden biridir. Çarşaf gibi denizi ve çeşitli otel çeşitleriyle göz önüne çıkan Antalya ayrıca balayı tatili içinde inanılmaz bir talep yaratmaktadır. Balayı otelleri Antalya en sık rağbet gören seçenekler arasında yer almaktadır. Çeşitli konseptlerde ve hizmetlerde imkanlar sağlayan oteller hem yerli hem yabancı turistler için memnun edici bir tatil deneyimi sunmaktadır. Romantik ve unutulmaz bir balayı geçirmek isteyen çiftler tatil konusunda özellikle ‘romantik’ kriterini ön plana alarak, tatil arayışlarını yapmaktadırlar. En romantik balayı otelleri çiftler için oda süslemeleri ve çeşitli oda hizmetleriyle müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Özellikle balayı tatiline çıkan çiftler beraber yeni yerler görmek ve keşfetmek isterler. Antalya hem sahip olduğu çeşitli gezi noktalarıyla ve sahip olduğu doğal güzelliklerle keşfedilmeye çok açık bir şehirdir. Sabahları otelde vakit geçirmek istemeyen ve gezip dolaşmak isteyen çiftler için şehrin ulaşımı da çok elverişlidir. Antalya’ya gidilince mutlaka görülmesi gereken yerler şu şekilde kategorize edilebilir;

-Mağaralar: Antalya’da Dim, Karain, Damlataş, Konyaaltı, Derya, Zeytintaş ve Mahrumçalı                                  mağaralarına ziyaret ederek hem gizemli hem de büyüleyici olan doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

- Milli Parklar: Köprülü Milli Parkı, Beydağları Milli Parkı, Güllük Milli Parkı, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı gibi Antalya sınırları içerisinde bulunan birçok yer doğa sesleri ruhunuzu, manzaraları ile gözlerinizi dinlendirecek.

- Müzeler: Antalya’da ayrıca çeşitli müzeleriyle de turistlerin dikkatini çekmektedir. Antalya Atatürk Evi Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Antalya Soba Müzesi bu müzelerden bazılarıdır.

- Yaylalar: Antalya’ya tatile gidenler yazın bunaltıcı havasından bunalırsa, Antalya’nın resim gibi manzaralarına sahip yaylalarında serinleyebilirler. Bu yaylalar; Bezirgân yaylası, Gömbe yaylası, Üçoluk yaylası ve Sütleğen yayları olarak sıralanabilir.

Özellikle Antalya’nın kaş ilçesi tatil için en çok tercih edilen yerler arasındadır. Balayı otelleri Kaş özellikle evli çiftlerin en rağbet ettiği yerler arasında yer almaktadır. Kaş ayrıca Antalya’nın yazın en serin olmasıyla müşterilerini yazın kavurucu sıcaklığından korumaktadır. Ayrıca düşük nem oranı sebebiyle ferah ve bunaltmayan bir havaya sahiptir. Kaş hem yazın hem kışın tatil yapmaya uygun bir yerdir. Lakin yazın tabi ki çiçek açan sokakları ve yazın getirmiş olduğu canlılıkla aydınlanan Kaş çok daha güzel olmaktadır. Yazın sıcak ve boğucu havadan kaçmak isteyen balayı çiftimiz için Kaş harika bir seçim olacaktır. Yaz turizminin denilince akıllara ilk gelen illerden biri olan Antalya’da genelde sıcaklık 30 ile 40 derece arasında değişmektedir. Şehrin en sıcak olduğu an öğle saatleridir. Bu yüzden denize gitmek isteyenlerin sabah erken saatlerde gitmeleri önerilir. Antalya’da turizm sektörünün gelişmesinden ötürü çeşit çeşit hediyelik eşya dükkânı bulunmaktadır. Ayrıca birçok el yapımı aksesuar, süs eşyası ve doğal ürün bulunmaktadır. Değişik şifaları barındıran el yapımı sabunlarıyla oldukça ünlüdür. Anı olarak şehrin simgelerini ya da adını taşıyan magnetler satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Balayı Otelleri Fethiye

Fethiye Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Balayı otelleri Fethiye lokasyonunda hem plajlarıyla hem manzaralarıyla müşterilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Ayrıca macera sever çiftler için birçok alternatif barındıran Fethiye’de farklı tecrübeler edinebilirsiniz. Bu aktivitelerin arasında yamaç paraşütü, delta kanat gibi seçenekler bulunmaktadır. Fethiye ölüdeniz, kelebekler vadisi gibi güzellikleriyle adını tüm dünyaya duyurmuştur. Eşiniz ile romantik bir balayı için tüm koşulları karşılayan Fethiye, turistik yerleriyle balayı için en çok tercih edilen yerlerden biri olmuştur. Fethiye’de gezebileceğiniz yerleri alt başlık olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Eski bölgelerdeki antik kalıntılar; Tlos Antik Kenti, Fethiye Kral Mezarları, Letoon, Afkule Manastırı, Sidyma Antik Kenti, Telmessos Antik Tiyatrosu, Araxa Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti
 • Doğal güzellikler; Saklıkent Milli Parkı, Ölüdeniz, Yeşil Vadi, Kelebekler Vadisi, Katrancı Koyu tabiat Parkı, Gizlikent Şelalesi, Likya Yolu, Fethiye Limanı, Kabak Koyu, Şehit Fethi Bey parkı, Şövalye Adası, Gemiler Adası, Gemiler Koyu

Bunların dışında zengin plajları, harika lezzetler sunan restoranları ile Fethiye ideal bir balayı için birçok otel alternatifi barındırmaktadır. Sizde şimdi hemen erken rezervasyon ile kendinize en uygun olan oteli seçerek tatil ilk adımı atabilirsiniz. Fethiye, yaz aylarında genel olarak 30 derece minvallerinde sıcaklık değeri göstermektedir. Fethiye’de, Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir bu yüzden yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. Fethiye’de deniz suyu sıcaklığı hiçbir mevsimde 16 derecenin altına düşmemektedir. Fethiye, Ege Bölgesi’nde bulunması sebebiyle taze ve kuru otlarıyla oldukça meşhurdur. Bunun dışında yerlilerin yaptığı yöresel şaraplardan ve şekerlerden alabilirsiniz. Dokumacılığında yaygın olarak yer aldığı beldede çeşitli dokumacılık ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Balayı Otelleri Bodrum

Bodrum, mavi şehir ismiyle anılan plajları, gelişmiş otel sektörü ve deniziyle tatil için en sık tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Birçok otel, pansiyon, kiralık ev gibi alternatife sahip olan Bodrum 5 yıldızlı otelleriyle ünlüdür. Balayı Otelleri Bodrum unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin en çok arattıkları oteller listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Gelişmiş otel sektörü gelenlere büyük aqua parkları, sauna, havuz, masaj gibi birçok hizmet sağlamaktadır. Aynı zamanda oldukça gelişmiş ve güzel olan plajlarıyla yazın serinlemek isteyenler için oldukça iyi seçenekler sağlamaktadır. En bilinen plajları; Bodrum plajı, Yahşi plajı, Camel beach, Gümbet sahili ve Ortakent plajlarıdır. Bodrum’da gezebileceğiniz ve görebileceğiniz oldukça fazla yer mevcuttur. Bu yerleri kısaca özetlersek;

 • Halikarnas Mozolesi, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Sanat Galerisi, Karaada, Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Pedasa Antik Kenti, Karia Prenses Müzesi, Halikarnas, Leleg yolu olarak sıralayabiliriz.

Hem yerli turistlerin hem yabancı turistlerin gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum’un genel olarak sıcaklığı Haziran ve temmuz aylarında 27-28 derece arasında değişmektedir. Mandalina reçeliyle meşhur olan Bodrum’a gittiğinizde tatilinizin keyfini çıkarırken hem kendiniz için hem sevdiklerinize hediye etmek için mandalina reçellerinden satın alabilirsiniz.

Balayı Otelleri Kapadokya

Kapadokya son zamanlarda oldukça popüler olan ve rağbet gören bir yerdir. Büyük kocaman balonlarıyla, değişik turistik yerleriyle ve natürel havasıyla gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Otantik otelleri ve sahip olduğu manzaralarıyla evli çiftlerin tatil seçenekleri arasında yer almaktadır. Genel olarak Kapadokya otelleri her şey dahil olarak evli çiftlere fiyat seçeneğini sunmaktadır. Çünkü evli çiftler geldikleri oteldeki tüm imkanlardan yararlanmak istemektedirler. Özellikle Kapadokya balayı otelleri jakuzili seçeneği çiftlerin otel odasında bulunmasını bekledikleri bir özelliktir. Ayrıca hem tatil yapmak hem de gezip yeni yerler keşfetmek isteyen çiftler için Kapadokya’da oldukça fazla gezilecek yer mevcuttur. Balayı otelleri özellikle Ürgüp ilçesinde konumlanmıştır. Oldukça yüksek kalitede hizmet veren oteller, müşterilerine güzel, keyifli ve unutulmaz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Tatil esnasında çiftlerin birlikte görebileceği yerler şu şekilde sıralanabilir;

 • Peribacaları, Kapadokya denilince akıllara ilk gelen yerlerden biri olan Peri Bacaları, milyon yıllarca yıl önce dağların volkanik faaliyetleri sayesinde oluşmuştur. Kapadokya’nın simgesi haline gelen bu yerin gezilmesi kesinlikle tavsiye edilmektedir.
 • Göreme Milli Parkı, Peribacalarını bünyesinde barındıran Göreme Milli Parkı, 1986 yılında barındırdığı eserlerden dolayı koruma altına alınmıştır. Kapadokya’nın tarihini ve etnolojik yapısına ev sahipliği yapan park, turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir.
 • Uçhisar, Kapadokya’nın en tarihi yerlerinden biri olan ve sakinliği içerisinde bulunduran Uçhisar, aynı zamanda kendi adını taşıyan bir kaleye sahip. Değişik ve alışılmışın dışında olan mimarisiyle görenleri büyüleyen bu yeri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Bunların dışında doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Kapadokya’da gidebileceğiniz ve eşsiz manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz yerler şunlardır; Güllüdere Vadisi, Ihlara Vadisi, Zelve Ören Yeri, Paşabağ Rahipler Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Aşk Vadisi.

Kapadokya’nın simgelerinden biri olan uçan balonlar özellikle balayına gelen çiftlerin yoğun ilgisi ile karşılamaktadır. En romantik balayı tatilleri için hizmet veren Kapadokya balayı otelleri ile unutulmaz bir tatil için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hem yazın hem kışın sevilerek ziyaret edilen ve dört mevsim aktif olarak turizmin sağlandığı Kapadokya, bu yönüyle kışın tatile gitmek isteyenler içinde iyi bir alternatif olmaktadır. Ani hava değişimlerinin çok sık görülmediği, karasal iklime sahip Kapadokya’da bahar ayları dışında çok yağmur yağmamaktadır. Genel olarak yıllık sıcaklık değeri 12 derece olarak ölçülmüştür. Yılın her mevsimi eşsiz manzaralar sunan Kapadokya’nın 12 ay boyunca kapıları gelenlere açık. Kapadokya birçok hediyelik eşya ve el yapımı ürünleri barındıran dükkanlara sahiptir. Bunların dışında değişik hediye alternatiflerine de sahiptir. Özellikle Kapadokya’da çömlekçilik çok meşhurdur. Geçmişten günümüze dek gelmiş olan çömlek yapma geleneği bölgede oldukça ilgi gören bir aktivitedir. Yerli halkın geçim kaynaklarından biri olan çömlekçilik özellikle bölgeye tatile gelen yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Kapadokya tatilinize farklılık katmak isterseniz hem kendiniz için hem sevdikleriniz için kendi ellerinizle çömlekler yapabilir, hatıra olarak saklayabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Balayı Otelleri Kıbrıs

Eğlence denilince akıllara ilk gelen yerlerden biri olan Kıbrıs, uygun ilkim koşullarıyla her mevsimde tatil imkânı sağlamaktadır. Aktif gece hayatı ve gazinolarıyla meşhur olan Kıbrıs’ın ayrıca sakin ve huzurlu bir tarafı da mevcuttur. Bu yönüyle balayı otelleri Kıbrıs destinasyonunda Akdeniz’i çevreleyen plajlarıyla, çiçeklerin eşlik ettiği portakal kokulu sokaklarıyla oldukça rağbet görmektedir. Hem tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek isteyen çiftler için Kıbrıs gezmek ve görmek içinde oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu yerler şu şekilde sıralanabilir;

 • Baf; Roma döneminden kalan mozaikler, mezar odaları ve tiyatrolarıyla dikkat çeken kıyı kasabası. İçerisinde gezip görebileceğiniz birçok yer mevcut.
 • Larnaka; Plajlarıyla ünlü Larnaka şehri ayrıca birçok otele de ev sahipliği yapıyor.
 • Limasol; Limasol kalesi ve Limasol arkeoloji müzesi ile meşhur olan şehir ayrıca kumsallarından da oldukça fazla söz ettirmektedir.
 • Lefkoşa; Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, adına ev sahipliği yapan müzesiyle ve Faneromeni kilisesi ile anılmaktadır. Ayrıca Venedik tarzı şehri bölen surlarıyla da gezenlere farklı bir atmosfer sağlamaktadır.
 • Ayia Napa; Venedik döneminden kalma olan bu kasaba, Akdeniz sahilleriyle ve gece hayatı ile ünlüdür. Ayrıca kasabanın adını taşıyan manastırda oldukça sık ziyaret edilen yerler arasındadır.
 • Protaras; Kıbrıs’ın tatil beldesi olarak anılan Protaras, sakin ve huzur dolu bir yerdir. İncir ağacı körfezi, Ulusal orman parkı ve Profitis Kilisesi en çok ziyaret edilen yerleridir.
 • Bu şehirlerin dışında oldukça fazla doğal güzelliklere, plajlara, müzelere sahip olan Kıbrıs’ta hem keyifli bir tatil yapmak hem de yeni yerler keşfetmek oldukça mümkün.

Kıbrıs, Güneybatı Asya'da bulunan ve Akdeniz'deki Sicilya ve Sardinya'dan sonra üçüncü büyük adasıdır. Kuzey Kıbrıs'ın yıllık ortalama hava sıcaklığı 19 derece olarak ölçülmektedir. Yıl boyunca en sıcak ay genellikle Temmuz ayıdır. Kıbrıs, Akdeniz iklimine sahiptir. Bu ayda hava sıcaklığı genel olarak 37-40 derece aralarında değişmektedir. Oldukça sıcak olan bölge yaz aylarında turistler ile dolup taşmaktadır. Türkiye’den de pek çok tatilci yaz aylarında Kıbrıs’ta tatil yapmayı tercih etmektedir. Kıbrıs denilince akıllara ilk olarak gelen Hellim peyniridir. Kıbrıs mutfağında da oldukça sık kullanılan Hellim peynirini mutlaka denemelisiniz. Türkiye’den daha düşük fiyatlara çeşitli tekstil, ayakkabı, çanta gibi eşyalar satın alabilirsiniz.

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
TATİL OTEL FIRSAT BÜLTENİ Kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olmak için

En iyi Tatil Otelleri kampanyalarından ilk siz haberdar olun.